EFT

Co je to EFT?

EFT neboli technika emoční svobody pochází z USA a jejím zakladatelem je Gary Craig.

EFT je emocionální verzí akupunktury bez jehel. Tato metoda je na tolik unikátní, že zklidňuje natolik abychom dokázali uvažovat o daném problému více jasněji, a to nám defacto pomáhá mít ten žádoucí „nadhled“, bytí "nad věcí" nebo problémem. Dá se to říct i jinak, že při této technice nemusíme problém hned vyřešit, stačí, když jej posuneme dál! 

A s čím EFT pomáhá?

Metodu EFT můžeme aplikovat na jakýkoliv problém, který máme a s jeho řešením můžeme začít odkudkoliv.

Při aplikaci EFT poklepáváme na určité energetické body, abychom tak zlepšili průtok energie a odstranili blokády. Důsledek je to, že EFT způsobí zvýšení průtoku energie energetickým tělem.

EFT pomáhá se stresem, úzkostí, panickými ataky, fobie, alergiemi, závislostmi ect.

A to, že studie poklepávání EFT ukazovaly, že úzkost, fobie, deprese bylo možné vyřešit 10 let předtím, než nám prezentovaly, jak se tyto problémy řeší.

A medicína si byla vědoma, že aspirin pomáhá od bolesti o století dřív, než porozuměla, jak je to možné. To, že penicilín zabíjí bakterie, bylo zjištěno 30 let předtím, než věda pochopila, na jakém principu se tak děje. Prostě to chtělo čas a EFT je považováno za doplněk psychologickým metodám. 

Více informacích na IG @zaklepejavejdi­­_jinak                       a FB Zaklepej a vejdi-Jinak 

karmalogický rozbor 
                            a regresní terapie

Karmalogický rozbor

Úvodem by bylo dobré si říct, co to je karma, je to dluh z minulých životů. Je to něco jako reparát, stále odkládající zkoušky, až nám tento současný život začne pořádně nakládat. A to jsou ty problémy, karamboly, bolístky v našem životě.

Karmalogie neboli karmická numerologie pracuje s numerologickou mřížkou a se čtyřmi karmami a každá karma má své specifické zatížení.

V rozboru Vašeho data Vám bude vysvětleno, co každá Vaše karma dělá a na co si dát pozor. Dozvíte se něco málo ze zvířetníkové horoskopu ke svému datu. A hlavně dostane odpověď na Vaši dlouho nezodpovězenou otázku: „Proč pro Boha, já?!“ Tento rozbor bude na minimálně dvou A4 a k tomu budete mít možnost ještě maximálně hodinového telefonického hovoru k dovysvětlení.

Co od Vás bude žádáno?

Datum narození Vás, Vašich rodičů, partnera a popřípadě dětí.

Regresní terapie

Můžeme považovat jako cestou zpět, vracející se do zítřka, do svého dětství, do prenatálního stavu a také do minulých životů. Každý se vrátí do času, do kterého je připraven, aby mu pomohl s jeho problémem, kterým může být jak potlačené emoce, cykličnost ve vztazích, nevysvětlitelné pocity, pocity méněcennosti a jiné pocity.

Mnozí lidé si nejsou vědomi odkud a proč si nesou určité problémy na svých bedrech. Touto metodou si mohou objevit příčiny svých bolístek ve vlastním podvědomí.

Jak fyzické, tak psychické potíže souvisí s tím, co člověk prožil v minulosti a jak tato situace byla stresová.

Regresní terapii můžeme brát jako povídaní se zavřenýma očima. Může dojít k úplnému uzdravení, po sléze, kdy si klient vzpomene na původní trauma a prožije ho během sezení ještě jednou.

K vyléčení dochází také, kdy klient pochopí důvody, které způsobily jeho trauma a příjme je.

Klient je ve stavu, kdy může sezení kdykoliv přerušit, pokud se cítí nekomfortně, není to žádná hypnóza.

Proces léčení přichází téměř po ukončení sezení, kdy klient si pamatuje všechny prožitky, kterými během regrese prošel a automaticky je vkládá do svých životních zkušeností, které prožívá vědomě.  

Více informaci na IG @terapie_jinak, FB TERAPIE-JINAK a podružná soukromá skupina na FB TERAPIE JINAK

masáže

Klasická masáž

Klasická masáž prováděna ručně masážním olejem s aplikací speciálních hmatů působí na jednotlivé svalové skupiny. Klasická masáž částečná zahrnuje oblast šíje a zad, celková masáž pak je včetně končetin. Při klasické masáži dochází ke zvýšenému prokrvení masírovaných tkání (kůže, podkoží, svaly) a tím k rychlejšímu odplavování škodlivin z těla. Spolu s uvolněním svalových spasmů postupně mizí či alespoň se zmírňují bolestivé projevy pohybového systému.

Sportovní masáž

Sportovní masáž se skládá z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce i obyčejné smrtelníky z fyzické a také psychické stránky na podání konkrétního sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit masírovaného únavy a přispět k jeho zotavení.

Zdravotní masáž

Zdravotní masáží dochází k uvolnění ztuhlých části těla. Tento typ masáže dokáže uvolnit namožené svaly, a hlavně při pravidelném provádění ulevuje od bolesti. Pomáhá při bolestech kloubů, hlavy a oblasti šíje. Zdravotní masáž je velmi vhodná jako rekonvalescence po operacích výměny kloubů a jiných operacích, neboť tím to typem masáží jsou masírování pacienti v lázních, které jsou určeny na pohybový aparát.

Těhotenská olejová masáž

Těhotenská olejová masáž je vhodná pro nastávající maminky s ukončeným prvním trimestrem. Tato masáž přináší příjemné pocity odpočinku, uvolnění a jejím účelem je pomoci těhotným ženám od bolesti zad, šíje a nohou, které je často trápí. Pozitivní vliv má tato masáž i na nenarozené dítě.

tejpování

Speciální technika nalepování pružných pásek pro podporu stability vazů, šlach a kloubů nebo lymfatického systému. Tato technika urychluje průběh léčby při poranění měkkých tkání a v případě lymfotejpingu výrazně prodlužuje účinek lymfodrenáže. Při tejpování se používají elastické bavlněné pásky různých barev, které obsahují speciálně vrstvené lepidlo. Pásky i lepidlo jsou hypoalergenní, voděodolné, propouští vzduch i vlhkost a je možné je nosit bez výměny několik dní.

manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je terapeutickou technikou, kde se využívá jemného tlaku ruky, jež provádí terapeut a dochází při ní k uvolnění mízy v lymfatických cévách. Lymfodrenáž prokazatelně snižuje otoky, proto je vhodná při léčbě lymfedémů i lipedémů, nebo ji lze doporučit pro redukci celulitidy a také pomáhá k rekonvalescenci po fyzické námaze například sportu. 

reflexní terapie 

Doba této terapie se počítá na 60 minut a je rozdělena do třech částí, kde se celou dobu pracuje na odblokování krční páteře.

Pracuje se s teorií pana Juliuse Patakyho, že člověk je za třetí obratel krční páteře zavěšená loutka. Má to svá logická vysvětlení, kdy okolí třetího obratle krční páteře je mikrosystém a ovládá makrosystém, opačný postup není prostě možný.

Pro představu krční páteř představuje ovládací panel lisu s manžetami a mikrosystém, samotný lis představuje ostatní páteř a makrosystém. Je snadné ovládat lis panelem, ale opačně to není možné.  

První část je nepřímé odblokování krční páteře a diagnostika.

Druhá část je přímé uvolnění krční páteře, které se provádí v sedě.

A třetí poslední část je klasicky na masážním stole, kdy klient leží na břiše a pracuje se zády.